Intervall

Annak idején, mikor kondi terembe jártam, illetve a súlyok emelgetésével sportoltam, a lehetőségeimhez és az érdeklődésem határaihoz mérten kitanulkoztam, hogyan tarthatnám/om karban a testem mind az izmok, mind a zsírok terén.

Nyár elején a futás nyomán újra elkezdtem az internetet böngészni, mi újság zsírégetés terén. Nos, elég eltérő. Míg valaki leteszi a nagyesküt, hogy az alacsony pulzusszám melletti hosszú ideig való kocogás remekül fogyasztja a testzsírt, addig a testépítő-szakértők marhaságnak veszik. Inkább az intervallumos aerob-gyakorlatokat preferálják a súllyal történő edzés mellett.

Pl.: “A nagy-intenzitású intervallum (HIIT) tréning hatásosabban fokozza mind az aerob, mind az anaerob teljesítményt, és jelentősen több zsírt éget el, mint a közepes intenzitású aerob edzés, melyet tévesen a zsírégető edzés egyetlen igaz módjának tartanak sokan.” (http://tesztoszteron.hu/tudomanyos.php?id=27)

Az elmúlt hónapok tapasztalatait levontam. És igazat kell adnom a testépítőknek. Újra, hiszen jó pár éve már egyszer meggyőztek, csak hagytam magam a könnyebb útra vinni.

Ha van ideje futkározni az egyénnek, és főleg kikapcsolódásnak szánja ezt a jellegű sportot, akkor bejöhet a sima aerob edzéses zsírégetés. Viszont, ha kevesebb időt tud rá szánni, akkor a HIIT jöhet szóba.

A kiköpődésre készülő tüdő nem nagy élmény a sprintek alkalmával, viszont ha a cél lebeg a szem előtt… Illetve az, hogy “húú, erre is képes vagyok!”.

Egyelőre 1-1 perces váltogatással csinálom ötször egy futás vagy szobabiciklizés alkalmával. Most egy kicsit felpörgetem a dolgot pár hétig. Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre.

Vélemény, hozzászólás?

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..