“Szeretlek!”

Van, amikor magától értetődően mondom ki, van, hogy szinte képtelen vagyok rá. Három pasinak kimondott, illetve leírt négy ‘szeretlek’-re emlékszem.

Az olasz srác kétszer kapta meg tőlem az első szeretlek-et. Egyszer, amikor a magyar nyelvtan sajátosságát magyaráztam ezzel a magyar szóval. Azt hiszem, üzenetnek, vallomásnak vette, pedig nem annak szántam. Kaptam érte egy heves puszit, majd csókot. Aztán a komoly, tényleg vallomásként elhangzó angol I love you-t egy buszon “suttogtam” a fülébe, ami kissé hangosra sikeredett, így rosszul sült el. Csak egy kicsit akartam eggyé válni a buszüléssel a zavaromban.

Aztán emlékszem egy sms-ben elküldöttre, ami nem az első volt, de nagyon szívből jött. Rá egy órára ért életem legnagyobb pofonja: kiderült, hogy a szó és minden vonzatának kedvezményezettje hazudott nekem.

A negyedik “szeretlek” sem az első volt, amit az illetőnek mondtam, viszont az utoljára kimondott szó a kapcsolatunk végét jelentő nagy búcsúzáskor.

Hogy hányszor fogom még tiszta szívből kimondani, és hallani a jövőben, nem tudom. Talán nem is fontos. A mögötte megbúvó szeretet lenne úgyis a lényeg.

Vajon akkor könnyebb kimondani, ha tényleg szeretjük a másikat, és szerelmesek vagyunk belé? Lehet ez egy mérce?

4 hozzászólás

  1. lippije írja:

    szerintem ennek nem lenne szabad mércének lennie. Igazándiból nem is kellene senkinek addig kimondania, amíg nem teljesen biztos benne (mármint abban, hogy szerelmes e a másikba). Igaz, én szoktam egy valakinek mondani ezt még (komolyan), akibe nem vagyok szerelmes, de az más tészta, és az egy teljesen más formája a szeretetnek. Vagy az is lehet, hogy az a szerelem, és amiről eddig én azt hittem, hogy az, az nem is az.

    Naaa, ez széééép, értelmes körmondat lett 🙂

  2. Lissza írja:

    Nem, nem körmondat, hanem körbekezdés. 😀
    De értelmes.

    Van a szeretet és van a szerelem. Úgy gondolom, a szeretet mellé kapcsolódik a szerelem pluszként. Lehet a szeretlek szót szerelemből is mondani, és pusztán azért, mert tényleg szeretem a másik embert szeretettel.
    Az meg egy külön bejegyzést igényel, hogy mi a valódi szerelem és mi az ál-szerelem.

Vélemény, hozzászólás?

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..