“- Miért betegszünk meg?
– Az ember addig maradjon egy élethelyzetben, ameddig jól érzi magát benne. Ha az nem működik, legyen ereje továbbállni. Ez lehet munka, párkapcsolat, otthon vagy bármi más. Minden, ami jó gyógyít, és minden ami rossz, megbetegít. Az ember legtöbbször a betegségeket használja arra, hogy elérje a célját. Nagyon nehéz odaállni a másik elé, és azt mondani, hogy ne haragudj, de ez és ez nem jó nekem, erről nem mondok le, ez nem tetszik, ide nem megyek stb. Ha az ember nem áll ki magáért, és a dolog mégis bekövetkezik, gyermeki módon betegséggel reagál rá.
– A világ tele van olyan dolgokkal, amit az ember nehezen visel el.
– Ha egy társadalom spirituálisan nem fejlett, akkor megjelenik a kapzsiság, mások megalázása, az erőszak, a durvaság, minden olyan cselekedet, ami arról szól, hogy leigázlak, megalázlak, durván a sárba tiporlak, nem érdekel, boldogulni szeretnék, én akarom túlélni. Akiknek fontos a spirituális életük, azok megrémülnek ettől. Minél inkább engedem, hogy körülöttem elhatalmasodjon mindaz, ami nekem nem tetszik, annál mélyebbre süllyedek. Nehéz időszakot élünk.
– Mindenkire nézve?
– Igen. A többség nagyon nehéz helyzetben van. A Vízöntő korában vagyunk, aminek a kék és a lila a színe. A lila arról kellene hogy szóljon, hogy fontos az embernek a lelkisége, a lelke kerüljön előtérbe. Mindenkinek tudnia kellene, hogy egymásért vagyunk, és nem tudunk egymás nélkül élni. Nem TE vagy és ÉN vagyok, hanem MI vagyunk. A kékkel az ember nagyon fél a változástól. A szegénységtől való félelem mindenütt jelen van. Minél több ember fél a szegénységtől, annál inkább megvalósul a szegénység, csak azért, mert egy másik oldalon felhalmozás van. A világ olyan gazdag, hogy mindenkinek juthatna az anyagi javakból. A legtöbb ember azonban borzasztóan fél, hogy éhenhal, hogy bizonyos dolgokat nem tud elérni, és a hatalmat akarja, ezért összegyűjti azokat a javakat, ami a többieké is lehetne.
– Mi a gyógyulás útja?
– A változás. Ahhoz, hogy meggyógyuljunk, 7 állomáson kell keresztülmennünk. A hét állomás röviden:
1) Tagadás (Nem fogadja el, hogy baj van az ember, pl. nehéz szatyrokat cipel, fáj a karja, de mondogatja, hogy nem is fáj igazán.)
2) Düh (Már szembenéztünk azzal, hogy tényleg fáj, és mérgesek vagyunk, miért pont most, miért velem történt, miért nem mással.)
3) Alkudozás (Csak most az egyszer gyógyuljak meg majd ezt és ezt teszem, vagy ezt és ezt nem teszem)
4) Depresszió (Ez egy tétova állapot, már tudja az ember, hogy tenni kellene valamit, de még nem tudja, merre induljon. Nem tud dönteni.)
5) Elfogadás (Az ember ezen a szinten eldönti, hogy orvoshoz vagy természetgyógyászhoz fordul.)
6) Újjászületés (Sikeres műtét vagy kezelés.)
7) Új élet (Az új élet teremtése a legfontosabb feladat, amelyben nincs helye a réginek.) Tudni kellene, hogyan teremtettük ezt a helyzetet, és ne teremtsem meg újra. Minden betegség az előző folytatása, ami azt jelenti, hogy nem oldottuk meg a problémát. Ha valaki az eredeti problémán nem tud változtatni, az csak tüneti kezelésben vesz részt.”
A teljes cikk: astronet.hu