Szóval: aki nem hiszi, hogy szerethető, az valószínűleg önismereti, önértékelési problémák okozta önbizalomhiányban szenved.

TÜKÖR (mint jelkép) jelentése: ismerje és fogadja el önmagát, olyannak – egyedinek – amilyen.

Tisztán rossz, tisztán jó nem létezik. Meg kell találni, ami jó, szép és szerethető. Ha ezek megvannak, ismered az egyedi értékeidet. Ezek miatt leszel szerethető TE.” – Indus egyik hozzászólása

S hogyan tudom az értékeimet megtalálni, meglátni? Meg tudom-e látni? Képes vagyok-e rá? vagy valóban azt látom-e, ami tényleg megvan bennem? vagy csak el akarom hinni, hogy olyan vagyok?

Ha eddig mások reakcióiból, mondatai, véleménye alapján – helytelenül – raktam magamról egy képet össze, akkor hol van a valódi önmagam? Mi igaz belőlem és mi nem?

Ma van a szüleim házassági évfordulója.

6 hozzászólás

  1. epo írja:

    ??s m??g annyit tenn??k hozz?? hogy nem _hinni kell_, elHINNI, hogy szerethet?? vagyok, vagy hogy ilyen, vagy olyan vagyok, hanem TUDNI.

  2. Lissza írja:

    Ezek:
    “S hogyan tudom az ??rt??keimet megtal??lni, megl??tni? Meg tudom-e l??tni? K??pes vagyok-e r??? vagy val??ban azt l??tom-e, ami t??nyleg megvan bennem? vagy csak el akarom hinni, hogy olyan vagyok?

    Ha eddig m??sok reakci??ib??l, mondatai, v??lem??nye alapj??n – helytelen??l – raktam magamr??l egy k??pet ??ssze, akkor hol van a val??di ??nmagam? Mi igaz bel??lem ??s mi nem?”

Vélemény, hozzászólás?

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..